Nasza Wizja

Nowe oblicze biogospodarki i otwarcie drzwi do innowacyjnego i zrównoważonego rozwoju w zakresie przetwarzania i produkcji materiałów.

NASZA MISJA

Sekwestracja dwutlenku węgla i promowanie zrównoważonego rozwoju.

Naszym priorytetem jest przedefiniowanie sposobu wykorzystania węgla. Dzięki Technologii G2-Next Gen tworzymy nowe rozwiązanie w sposobie składowania dwutlenku węgla w formie produktu odnawialnego o ujemnym bilansie pod względem emisji dwutlenku węgla.

HISTORIA FIRMY

Sekwestracja dwutlenku węgla i promowanie zrównoważonego rozwoju.

Firma Biochar Europe sp. z o.o. powstała na bazie kadry inżynierskiej z prawie 40 letnim doświadczeniem w dziedzinie innowacji technologicznych energetyki cieplnej w powiązaniu z ochroną środowiska.

W roku 2020 HEMPATIA firma zajmująca się uprawą i przetwarzaniem konopi włóknistych nawiązała kontakt z RDA TECHNOLOGIES. W celu opracowania i wdrożenia instalacji mobilnej do produkcji biowęgla. Istotnym założeniem była możliwość odzyskiwania energii i pożytkowania jej bezpośrednio w gospodarstwie rolnym.

Połączenie technik rolnictwa regeneratywnego, holistycznego zarządzania i innowacyjnej technologii doprowadziło do opracowania sposobu na sekwestrację dwutlenku węgla idealnie odpowiadając na potrzeby wciąż zmieniającego się Świata.

W 2022 powstała spółka BIOCHAR EUROPE. gdzie udziałowcami są HEMPATIA i RDA TECHNOLOGIES.

W trakcie projektowania stawiliśmy czoło nieoczekiwanym wyzwaniom i dokonaliśmy wielu zmian w stosunku co do pierwszych koncepcji działania przedsiębiorstwa.

Dzisiaj oferujemy Państwu nie tylko instalacje G2-Next Gen, która jest pod względem wydajności i jakości produktu liderem na rynku, ale także całe zaplecze i schemat jak skutecznie kompensować ilość produkowanego przez cywilizację dwutlenku węgla.

Nasz zespół

Tomasz-Kopec

Tomasz Kopeć

Dyrektor Zarządzający

Absolwent wydziału nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni. Pracował na największych żaglowcach oraz najbardziej luksusowych jachtach na świecie. Po zakończeniu morskich przygód rozwijał swoją drugą pasję, którą jest rolnictwo i stworzył „La Village Pełna Kultura” – regeneratywne gospodarstwo rolne, dostarczające żywność dla lokalnej społeczności. Wraz z rozwijaniem gospodarstwa wyspecjalizował się w uprawie konopi włóknistych. Współtwórca marki HEMPATIA oraz regenratywni.pl. Aktywny gracz i sędzia na parkietach koszykarskich.

Karolina Kowalska

Karolina Kowalska

Zastępca prezesa

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Wydział  Zarządzania i Komunikacji Społecznej specjalność Zarządzanie firmą.  W ostatnich latach doświadczenie  zawodowe zdobywała na stanowisku Dyrektor ds. Kontaktów Międzynarodowych w Kanadyjskiej spółce RDA Technologies.

Zainteresowania naukowe dotyczą zagadnień związanych z zrównoważonym rozwojem, w szczególności skupiającej się wokół problematyki rozwoju innowacyjnego produktu jakim jest biowęgiel oraz jego zastosowania  w nowoczesnym rolnictwie.

Współpracuje z Uczelniami oraz Instytutami w zakresie wykorzystania biowegla w rolnictwie, budownictwie oraz leśnictwie.

Michał Kotarski

Michal Kotarski

CEO/Prezes

Doświadczony menedżer, absolwent studiów magisterskich na kierunku Business International with Data Analytics na Ulster University London, Business Management na Roehampton University London oraz absolwent Akademii Morskiej w Gdyni. Posiada doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w firmach i instytucjach z branży rolniczej.

Radosław Walczak

Radowsław Walczak

Managing Director

Absolwent wydziału nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni, obecnie zajmujący stanowisko pierwszego oficera na statku wydobywającym ropę naftową. Zasiadający w zarządzie 2 spółek. Pierwsza z nich obsługuje restauracje, hotel oraz statek pasażerski. Kolejna spółka zajmuje się uprawą ekologicznych konopi włóknistych oraz wprowadzeniem powstałych produktów na rynek. Aktywnie spędzający czas wolny, uczestnik wielu imprez triathlonowych w Polsce.

Jan Gładki

Jan Gładki

Ekspert

Światowy pionier i ekspert w dziedzinie zagospodarowania biomasowych pozostałości działalności człowieka oraz produkcji biowęgla, Jan Gladki przepracował ponad 48 lat w projektowaniu i produkcji instalacji cieplnych w tym technologii autotermicznego przekształcania biomas. Był w Zarządach oraz Prezesem kilku firm. Jest wynalazcą wielu patentów z dziedziny kotłów ciepłowniczych w tym specjalistycznej technologii przekształcania autotermicznego biomas oraz współposiadaczem patentu technologii G2-Next Gen; następnej generacji jego wcześniej opatentowanych reaktorów serii G1, które od 14 lat pracowały w różnych wydajnościach i konfiguracjach. Jan Gładki jest znany z zaprojektowanej, zbudowanej i eksploatowanej największej komercyjnej instalacji biowęgla tego typu w Europie. Współpracuje z wieloma Uczelniami i Instytutami w zakresie wykorzystania biowegla w rolnictwie, budownictwie i energetyce. Opublikował wiele artykułów i książek na temat produkcji i wykorzystaniu biowęgla.

Donald G. LeBlanc

Donald G. LeBlanc, P.Eng.

Ekspert

Prezes RDA Atlantic Inc, Don i jego firmy byli zaangażowani w inżynierię i budowę ponad 3000 projektów komercyjnych i przemysłowych w Kanadzie i Europie w ciągu ostatnich 35 lat. Wiele z tych projektów dotyczyło złożonych technologii przetwarzania surowców w wartościowe produkty. Don jest absolwentem szkoły inżynierskiej Uniwersytetu Dalhousie w Halifax w Kanadzie. Skupia się na stosowaniu efektywnych energetycznie technologii w projektowaniu budynków i systemów przetwarzania.

Paweł Radzikowski

dr Paweł Radzikowski

Ekspert z ramienia IUNG-PIB

Biolog i agronom, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, pracownik naukowy Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. Posiada piętnastoletnie doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych. Specjalizuje się ocenie różnorodności biologicznej różnych użytków rolnych w tym trwałych użytków zielonych, upraw zbóż oraz wieloletnich upraw przeznaczonych na cele energetyczne. Bierze udział w opracowywaniu zrównoważonych, odpornych na zmiany klimatyczne technologii uprawy i metod ochrony roślin. Jest zaangażowany w liczne krajowe i międzynarodowe projekty badawcze oraz w ocenę Wspólnej Polityki Rolnej. Od 2014 roku jest zaangażowany w doświadczenia w wykorzystaniem biowęgla w rolnictwie. W 2016 roku w ramach stażu w FiBL w Szwajcarii, zapoznał się z niskonakładowymi metodami produkcji biowęgla z wykorzystaniem kurtyny płomieniowej. Zajmuje się także popularyzacją wykorzystania biowęgla w rolnictwie i ogrodnictwie, opartą na wynikach badań naukowców z całego świata.

Kacper Świderski

inż. Kacper Świderski

Absolwent wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Pasjonat rozwiązań i urządzeń mechanicznych.
Konstruktor z wieloletnim stażem. Na bazie stworzonych przez niego projektów wykonano wiele maszyn pracujących obecnie w różnorodnych branżach przemysłu (motoryzacja, przemysł spożywczy, ciężki, produkcyjny). Ostatnio zainteresowania skierował w stronę rozwijania i modernizowania projektów urządzeń do efektywnej produkcji biowęgla, a także nowych możliwości wykorzystania tego produktu w przemyśle. W chwilach wolnych majsterkowicz, przepadający za trekkingiem i podróżami.